bg
Anasayfa
Firmalar
Detaylı Ara
Kemer firma rehberi

 Kemer İş, Firma ve Yaşam Rehberi

Reklam

 Kemer İş Rehberi | Antalya Firma Rehberi | Antalya İş Rehberi | Ücretsiz Firma Ekle | Antalya Rehberi | Kemer Rehberi | Google Rehberi

Doğa Sporları


Kemer ve yöresinin tarihi, Likya Ticaret Yolu’nun hudutlarında bulunmaktadır. Trekking için imkanları bol olan bölgede, bu arada Toros dağları, antik şehirler, ulusal parklar, kanyonlar, vadiler, mağaralar, tabiat sporları meraklılarına bulunmaz fırsatlar sunmaktadır. Yörede dağ–kaya tırmanışlarından, mağaracılık, dağcılık, rafting, jeep safari, dağ bisikleti ve tabiat resimciliği gibi, bir hayli aktiviteye katılmanız olasıdır. Son senelerde Söğüt Cuması, Altınkaya, Dere köy gibi yüksek yerlerde safari turları da oldukça alaka çekmektedir. Çamyuva bölgesinde geniş olanaklara sahip, bakımlı ve bir hayli aktivitenin sunulduğu at çiftlikleri heyetmiştir. Geniş manejli bu çiftliklerde, binicilik eğitimleri, atla mitolojik antik şehirlere turlar ve orman turları yapılmaktadır. Bu çiftliklerde konaklama olanağı olasıdır.

Antalya Ticaret Limanı’ndan başlayarak Çavuş(Adrasan) beldesine kadar olan alan, “Olimpos Bey Dağları Sahil Ulusal Parkı”dır. Bu bölge içerisinde Kındıl Çeşme, Alacasu, gibi günü birlik piknik yerleri ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Torosların eteklerinde yer alan yaylalarda da kamp yapabilirsiniz. Kemer halkı yaz aylarında çoklukla, Gödene Yaylası (Altınyaka), Yeşil Yayla (Söğüt Cuması), Üçoluk Yaylası ve Belen Yaylası gibi yüksek kesimlere çıkmaktadır. Söğüt Cuması, Torosların üzerinde heyetmiş olup, yaz aylarında oldukça kalabalıktır.


Doğa Sporları  | Okunma Sayısı : 1496

İstatistikler
Sitemizde şuan, 5 Online Ziyaretçi, 0 Online Üye olup, Bugün 355, Toplamda 11169421 kez ziyaret edilmiştir.
Bizi Takip Edin
Copyright 2014 © Kemer Rehberi Tüm Hakları Saklıdır.
savoybetting dinamobet bahigo jojobet imajbet betebet imajbet betper betmarino