bg
Anasayfa
Firmalar
Detaylı Ara
Kemer firma rehberi

 Kemer İş, Firma ve Yaşam Rehberi

Reklam

 Kemer İş Rehberi | Antalya Firma Rehberi | Antalya İş Rehberi | Ücretsiz Firma Ekle | Antalya Rehberi | Kemer Rehberi | Google Rehberi

Google tarafından geliştirilen akıllı lens, şeker hastalığıyla mücadele edecek. 04/05/2014

Google tarafından geliştirilen akıllı lens, şeker hastalığıyla mücadele edecek.

Google Glass’dan sonra Google X

Google Glass’dan sonra Google X

Google’ın San Francisco’da bulunan Google X adındaki laboratuarında insanlık adına yarar sağlayacak teknolojiler geliştiriliyor. Hayal edilemeyecek bir çok yeniliğin çıkış noktası olan bu merkez, şeker hastaları için önem arz eden glikoz ölçümünü akıllı lensler yardımıyla yapabilecek yeni teknolojisini tanıttı.

Prototip aşamasındaki akıllı lens, kablosuz mikro çip, anten ve glikoz sensörü sayesinde kullanıcısının göz yaşından glikoz ölçümü yapabiliyor. Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada saniyede bir ölçüm yapma yeteneğine sahip olduğu belirtilen akıllı lens, ileriki aşamalarda entegre edilecek LED lambalar aracılığıyla düşük yada yüksek glikoz miktarlarını kullanıcısına haber verebilecek.

Klinik araştırmaların sona erdiğini, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ile görüşmelerin devam ettiğini açıklayan Google, akıllı lens için uygulamalar geliştirecek konusunda uzman iş ortakları aradığını belirtiyor.


Google tarafından geliştirilen akıllı lens, şeker hastalığıyla mücadele edecek. Google.com da detaylı araGoogle tarafından geliştirilen akıllı lens, şeker hastalığıyla mücadele edecek. Detaylı Ara...
04/05/2014  | Bu haber 1688 kez okundu.
Sağlık - Yaşam Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları

Table './kemerfir_firma/online' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed