bg
Anasayfa
Firmalar
Detaylı Ara
Kemer firma rehberi

 Kemer İş, Firma ve Yaşam Rehberi

Reklam

 Kemer İş Rehberi | Antalya Firma Rehberi | Antalya İş Rehberi | Ücretsiz Firma Ekle | Antalya Rehberi | Kemer Rehberi | Google Rehberi

Antalya Kemer'de öncelik yayaların. 09/04/2014

Antalya Kemer'de öncelik yayaların.

Yaya Öncelikli Kent Antalya Projesi', Kemer'de tanıtıldı. Antalya'nın Kemer İlçesinde 'Yaya Öncelikli Şehir Projesi', kaptan nokta seçilen Liman Caddesi'nde başladı.

yaya yolu antalya kemerdeAntalya Valiliği ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kemer'de, yaya önceliğini ve güvenliğini sağlamak için 'Yaya Öncelikli Kent Projesi' hayata geçirildi. Proje kapsamında ilçenin en işlek noktası olan Liman Caddesi'nin çıkış bölümü pilot bölge seçildi. Söz konusu yaya geçidi, projeye yönelik olarak çizgi ve levha çalışmalarıyla düzenlendi. Yaya geçidi, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yasin Berçin, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen ve öğrenciler katıldı. 

Kemer’in genelinde uygulanacak

Kemer yaya yol verÇınarlı Kavşağı'nda öğrencilerle buluşan protokol üyeleri, Liman Caddesi boyunca yürüdü. 'Önce Yaya Kemer'de' afişini taşıyan öğrenciler ve protokol üyeleri, açılışın yapılacağı yaya geçidine eldi. İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen, "Yaya önceliğini kullanacağımız ve denetleyeceğimiz alan burasıdır. Bundan sonra bütün Kemer'e yayılması için uğraşacağız. Biz bir Avrupa kentiyiz ve Kemer'i bu şekilde görüyoruz. Dolayısıyla bizi ziyaret eden Avrupalı turistlerin de bu medeniyeti görmesini istiyoruz" dedi.

Çocuklar kart gösterecek

Çocukların da araç kullanan anne ve babaların denetlenmesi için projeye dahil edeceklerini kaydeden Ergen, "Sürücü, trafik kurallarına uyuyorsa ve yayaya öncelik veriyorsa, sürücünün çocuğuna, 'Baban ve annen trafik kurallarına uyuyor' diyerek kart vereceğiz. Daha sonra da hediye dağıtacağız. Bu şekilde çocuğun anne ile babasını uyarmasını ve gelecekte de kendisinin trafik kurallarına uymasını sağlayacağız" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri, yaya geçidinin kurdelesini birlikte kesti. Protokol ve öğrenciler, yolun karşısına geçerek, projeyi başlattı. Projenin maskotu sarı adam ise caddeden geçen araçları durdurarak, yayaların geçmesini sağladı. Trafik ekipleri de mesai saatleri içerisinde denetim yaparken, yaya önceliğine uymayan sürücüleri uyaracak, yayaları bilgilendirecek.

kemer antalya liman caddesi yaya yolu barlar sokağı mevkisi


Antalya Kemer'de öncelik yayaların. Google.com da detaylı araAntalya Kemer'de öncelik yayaların. Detaylı Ara...
09/04/2014  | Bu haber 2063 kez okundu.
Kemer Haber Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları

İstatistikler
Sitemizde şuan, 5 Online Ziyaretçi, 0 Online Üye olup, Bugün 237, Toplamda 11241075 kez ziyaret edilmiştir.
Bizi Takip Edin
Copyright 2014 © Kemer Rehberi Tüm Hakları Saklıdır.